Suflér

#7_Suflér: Příležitost pro českou kulturu za miliony eur? Kreativní Evropa 2021-2027

Episode Summary

Zatímco nad rozpočtem i prioritami v kultuře momentálně visí otazník nejen kvůli dozvukům pandemie, ale i nejistému povolebnímu směřování, se štědrou pobídkou i zřetelnými programovými liniemi přichází unijní program na podporu kinematografie a kulturních a kreativních odvětví. V letech 2021 - 2027 podpoří Kreativní Evropa v dílčích programech Media a Kultura kulturní projekty částkou 2,44 miliard eur, tedy zhruba 62 miliardami korun. Byť v rámci EU patří tento program k velmi úspěšným, zůstávají velkorysé příležitosti, které do českého prostředí unijní podpora vnáší, bez většího zájmu veřejnosti i médií.

Episode Notes

Zatímco nad rozpočtem i prioritami v kultuře momentálně visí otazník nejen kvůli dozvukům pandemie, ale i nejistému povolebnímu směřování, se štědrou pobídkou i zřetelnými programovými liniemi přichází unijní program na podporu kinematografie a kulturních a kreativních odvětví. V letech 2021 - 2027 podpoří Kreativní Evropa v dílčích programech Media a Kultura kulturní projekty částkou 2,44 miliard eur, tedy zhruba 62 miliardami korun. Byť v rámci EU patří tento program k velmi úspěšným, zůstávají velkorysé příležitosti,  které do českého prostředí unijní podpora vnáší, bez většího zájmu veřejnosti i médií.

S Janou Návratovou a Veronikou Černohous k tématu hovoří Daniela Staníková, vedoucí kanceláře Kreativní Evropa Media, programový ředitel Institutu dokumentárního filmu Zdeněk Bláha,  Magdalena Mullerová, vedoucí kanceláře Kreativní Evropa Kultura, produkční Společnosti Ceny Jindřicha Chalupeckého Sára Davidová a bývalá ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová.